
Profi notebook azoknak, akik a munkájukban is professzionális teljesítményt szeretnének nyújtani.
Kicsomagolás
Már a csomagolás is sejteti, hogy nem egy egyszerű notebookkal lesz dolgunk. A megszokott kartondobozon belül külön dobozkában helyet foglaló, töltésre szolgáló adapter mellett egy igényes, mappaszerű, mágneses tárolóból kell elővarázsolnunk magát az eszközt. Leírhatatlan az élmény, ezt látnotok kell a tesztvideóban!
Külső és csatlakozók
Az ASUS ProArt StudioBook Pro17 miután kiemelésre került a spéci dobozából, majd a védőfóliát is eltávolítottam, végre láthatóvá vált teljes valójában. Az első gondolatom az volt, hogy de vagány színe van, tök jó ez a kékes, acélos megjelenés. Utólag jöttem rá, hogy a hivatalos fantázianeve ennek a színnek “csillag szürke”. Mindegy, én kiegyezem egy szürkés-kékben. Na de a színén túllépve a következő benyomás az anyaga volt, hiszen az acélos jelzőt a szálcsiszolt fém borítás miatt aggattam rá. Persze nem Valyriai acél a Trónok harcából, de tuti valami hasonlóan menő anyag, mert iszonyatosan jól néz ki Gyönyörű, kecses formája van, az ívei ízléses tervezés eredményének bizonyítéka és hogy még elegánsabb legyen, néhány helyen keskeny vonal formájában, rózsaarany sáv fut végig. Az egész lélegzetelállító és csupán 19,9mm vastagságú, ami döbbenet, ha majd meglátjátok milyen hardver dorombol benne.
Nézd meg Te is az ASUS ProArt StudioBook Pro17 tesztvidóját!
A billentyűzetnek szép, 3 fokozatú, fehér színű háttérvilágítása van, negyedik pedig a kikapcsolt állapot. A bal oldali Ctrl alatt egy ujjlenyomat olvasó foglal helyet, míg a méretes touchpad önmagában a numerikus billentyűzet is, ha annak jobb felső sarkát megérintjük, mellyel látványos világítás kíséretében kirajzolódnak a számgombok annak egész felületére, mely ilyenkor is tovább funkcionál egerészésre. A billentyűzet felett egy széles, mégis esztétikus szellőzőrács látható.
Na de a kijelző körüli káváról még nem esett szó. A roppant keskeny kávás NanoEdge kijelzőjének köszönhető, hogy ezt a 17” méretű, matt megjelenítőt sikerült egy átlagos 15,6” méretű laptopba belepakolni. Fölötte csak a kamera található és egy a kamera online állapotát jelző LED fény, valamint 2 mikrofon, melyek zajcsökkentésre is képesek. A kijelző alatt pedig csak az ASUS StudioBook felirat helyezkedik el a maga elegáns módján. A kijelző 180 fokban hátrahajtható, így egy síkba kerülhet a billentyűzettel.
A billentyűzet fölötti szellőzőrácson túl található még az alján, hátulján és oldalain is. A laptop alján a felhasználó felőli irányban helyezkednek el a hangszórónyílások. A jobb oldalon 2 darab 2. generációs USB 3.1 port, a baloldalon egy Kensington zár, valamint balról-jobbra a következő sorrendben helyezkednek el a portok: tápbemeneti port a töltéshez, 2. generációs USB 3.1 Type-C / Thunderbolt 3 kombinált port, HDMI 2.0, 2. generációs USB 3.1 port, Mikrofonos fejhallgató jack aljzat, SD 4.0/UHS-II memóriakártya-olvasó. Majdnem elfelejtettem, hogy a töltő adapter mellé bepakoltak egy USB 3.0 – RJ45 Gigabites kábelt, ha a hálózatra vezetékes módon szeretnénk kapcsolódni.
Hardver (W700G1T-AV024T)
Nem a megszokott processzort és videokártyát kapjuk ennél a gépnél, de ennek okára tökéletes magyarázatot is fogok adni hamarosan.
Az Intel® Xeon® E-2276M proci 12MB cache-el operál. 6 magos és 12 szálon képes dolgozni, az alap órajele 2,80GHz, de 4,70GHz-et is kiprésel magából maxra járatva.
A grafikus vezérlő egy NVIDIA® Quadro™ T1000 4GB GDDR5, ami szintén nem játékokra lett optimalizálva, még ha az nVidia oldaláról lehet hozzá külön gamer driver pakkot is letölteni. Persze nem azt mondom, hogy nem futnak el rajta egyáltalán játékok, de nem erre szánták.
Memóriából van benne dögivel, ugyanis 32GB DDR4 2666Mhz-el pakolták fel, ami bőven elég lesz a felhasználók számára, ettől függetlenül van bővítésre lehetőség.
Tárhely problémáink sem lesznek, legyen szó kapacitásról vagy sebességről, ugyanis 1 Terrabyte M.2-es SSD áll rendelkezésünkre.
Vezetéknélküli kapcsolatra sem lesz panasz, hiszen a Bluetotth 5.0 mellett a WiFi bizony nem csak ac, hanem végre ax, így a WiFi 6 képes routerekkel villámgyors adatforgalmat képes lebonyolítani.
Sonic Master Premium hangrendszer, mely egészen jól szól, de semmi extra.
A notebook 3 cellás 57Wh teljesítményű akkumulátort tartalmaz, ami normál használattal 2 órára képes, viszont az ECO módot bekapcsolva ez akár 5 órára is kitolható.
Utoljára hagytam a kijelzőt, ugyanis az 17″ WUXGA, ami 1920 x 1200 felbontással bír és PANTONE® színhű (deltaE < 1,5) matt LCD kijelző, 178 fokos betekintési szöggel.
Ezzel el is árultam a lényeget, ha valakinek ez idáig nem esett volna le a tantusz, hogy a tesztünk alanya egy főként grafikai és 3D tervezési munkákra megálmodott notebook csoda a maga 2,39kg súlyával és a fentebb említett hardverrel.
Tesztek és tapasztalatok
Mivel a hardver nem játékokhoz lett összeállítva, sem azokhoz optimalizálva, közel felesleges is lenne ehhez hasonlítani, de azért a kíváncsiság hajtott afelé, hogy lefuttassam a 3D Mark-ot, így megtettem és 2810 pontot kapott, 15-20 FPS-el futottak rajta a tesztek. Amíg a processzor egy kb. Intel i7 7700-al vetekszik, addig a videokártya egy Gefoce GTX 1060 szintjét hozza. El lehet vele játszadozni persze, de aki gamer gépet szeretne, nem ezt fogja ilyen áron választani, ugyanis ez egy professzionális munkavégzésre szánt notebook, nem pedig gamer notebook.
Mivel sok videót vágok és 360-as videókkal is operálok szabadidőmben, kíváncsi voltam, hogy boldogul egy 360 fokos videóból 2D flat videóba rendereléssel. Míg az otthoni asztali PC-m (i9-9900K, RTX2060, 32GB DDR4 3333MHz) ezt az 5GB-os, 5,7K-s videót FHD flat videóra 1 perc 45 másodperc alatt renderelte le, addig tesztalanyunk 5 percet dolgozott rajta. Persze ez egyáltalán nem rossz egy hordozható stúdió eszköztől.
Letöltöttem AutoCAD és 3D Studio Max programokat is, amik tökéletesen futottak az ASUS ProArt StudiBook-on, nem hiába 3D tervezők és animátorok az egyik célcsoport. Adobe és Corel termékek is ki tudják sajtolni a maximumot belőle, hiszen ezekben az esetekben van szükség arra a rengeteg memóriára, amit a gépbe pakoltak. A másik célközönség pedig a programozók, akik számára nagyszerű eszköz valós idejű szimulációkhoz, rendereléshez vagy akár interaktivitási tervezéshez.
Összegzés
Az ASUS ProArt StudioBook Pro17 már a külsejével megvett kilóra. Arról nem is beszélve, hogy mindemellett olyan jól megoldották a szellőzést, hogy egészen csendes a legkomolyabb munkák alatt is, ugyanis 35 decibelben maximalizálták a hűtőrendszer hangerejét. Ha pedig Grafikus, építész, animátor vagy éppen programozó lennék és ki tudnám használni a benne rejlő lehetőségeket, biztosan lecsapnék rá. Gyönyörű, elegáns, tudásához képest akár könnyűnek is mondható, főleg, hogy 17” kijelző van egy 15,6” méretű notebook testébe préselve. Aki profi a maga területén a fent felsoroltak közül és egy nem csak hatékony, hanem mutatós notebookra vágyik, amivel kimaxolhatja a professzionalizmusát akár egy kávézó teraszán is, nem fog benne csalódni.
Meg szeretnéd vásárolni? Az ASUS ProArt StudioBook Pro17-ért kattints ide!
2 hozzászólás
Pingback: Milyen laptopot vegyek 2020-ban? - Notebook.hu Blog
Pingback: Otthoni Home Office munka - Mi kell hozzá? - Notebook.hu Blog