Huawei MateBook 13 | Elegánsan praktikus erőgép

A Huawei MateBook 13 egy rettentően praktikus mérettel rendelkező 13” notebook, amiről már első pillantásra látszik, hogy alaposan megtervezett, prémium eszközről van szó.

A minőségi csomagolást kibontva azonnal a galaktikus szürke színű notebook tárul a szemünk elé, mellé pedig egy 65W-os USB-C gyorstöltőt és hozzá való USB-C töltőkábelt pakoltak, valamint egy Type C elosztót mindenféle földi jóra (USB-A, HDMI, VGA, USB-C) és a szokásos gyorsútmutatót.

Az elegáns megjelenésű, csupán 14,9 mm karcsú fémházas notebook mérete körülbelül egy A4-es lap méretével vetekszik, hiszen 286 x 211 mm az alapterülete, 1,3 kg pehely súlyának köszönhetően szinte észrevétlenül lapul meg akármilyen táskában.

A tetején elegáns HUAWEI felirat csillan meg.
Az alján 4 gumitalp és a dupla hűtési rendszert rejtő szellőzőrács látható.

Elöl-hátul teljesen csupasz, míg az oldalain is erőteljesen minimál megjelenést kölcsönöznek neki.

A bal oldalon Type-C csatlakozó látható, amin keresztül a töltés is megoldott, valamint egy 3,5” csatlakozó.
A jobb oldalon csupán egy másik Type-C csatlakozó található.

Mindkettő USB Type-C támogatja a 3.1Gen1 protokollt, valamint 5 Gbps az elméleti átviteli sebességük, ami azért nem semmi.

Nézd meg videós tesztünket is a Huawei MateBook 13-ról!

Huawei MateBook 13 teszt | Kicsi a bors

A legjobb rész pedig csak most jön, amint szétnyitjuk a notebookot, hiszen ekkor tárul elénk a 88%-os kijelző arány, ami lenyűgözően vékony kávákat eredményez.

A 2K felbontású (2160 x 1440), 3:2-es képarányú IPS panel, amit glossy üveg mögé rejtettek, az egyik legjobb képarány munkára. És ezt a szuper kijelzőt 1000:1 kontrasztarányú, 300 nit fénysűrűségű, sRGB színtartomány és 60 Hz képfrissítés jellemzi. Ja, és említettem már, hogy 10 pontos érintésérzékeny? Bizony!

A kijelző felett az 1 MP-es előlapi kamera és kamera használatot jelző LED helyezkedik el, a notebookban sztereó hangszóró pár és 2 db digitális mikrofon teljesít kitűnő szolgálatot.

A billentyűzet fehér háttérvilágítással rendelkezik, a tőle jobb felső sarokban látható bekapcsoló gomb pedig ujjlenyomatolvasót rejt magában.

Ujjlenyomat olvasó a bekapcsoló gombban

A 2020-as modellben már 10. generációs processzor található, modelltől függően i5-10210U vagy i7-10510U (8MB Cache, maximum 4,8 GHz). Nálam az i7-es modell járt 16 GB 2133MHz-es LPDDR3 memóriával szerelve, de létezik 8 GB-os modell is.

Grafikus vezérlőként egy Nvidia GeForce MX250 található a fedélzeten 2GB DDR5 memóriával. Háttértárként egy 512 GB méretű M.2 SSD van használatban, amelyből 423 GB érhető el első bekapcsolás után az előre telepített Microsoft Windows 10 Home-nak köszönhetően.

Akkumulátor tekintetében 41,7 Whr -val számolhatunk, ami 11,6 órányi offline FHD videó lejátszására elegendő. A 65W-os gyorstöltőnek hála viszont akár 15 percnyi töltéssel több, mint 2 órányi irodai használatra elég szuflát pumpál az eszközbe.

Vezeték nélküli kommunikációra WiFi ac és BT 5.0-án keresztül van lehetőség, szenzorok tekintetében a már említett ujjlenyomatolvasó szenzoron kívül fényérzékelő és mágneses Hall szenzor szerepel a repertoárban.

A Huawei MateBook 13-at azoknak ajánlom, akik sokat vannak mozgásban és fontos, hogy egy erős, elegáns munkaeszközt tudjanak könnyen magukkal hordani. Igény van rá, hogy jól nézzen ki egy tárgyalóasztalon, de a megjelenés mellett erőteljes hardverrel is rendelkezzen, és irodai munkán kívül akár egy videóvágáshoz is megfelelő teljesítményt nyújtson. Egyértelműen nem játékra született, persze ha éppen kicsit kikapcsolódásra vágynánk, annak sincs akadálya, de nem erre a célra tervezték. Az én szívemet elnyerte, bár egyébként is nagyon szeretem a 13” kategóriát, mert számomra a legfontosabb, hogy észrevétlenül magammal tudjak hordani egy erőteljes hardverrel felszerelt munkaeszközt.

Ha téged is meggyőzött a Huawei MateBook, akkor vásárold meg akár részletre!

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.
Ugrás az oldal tetejére