Így kattanj le a mobilod képernyőjéről: Trükkök az okostelefonok hipnotikus hatása ellen

A XXI. században valós probléma a mobilfüggőség. Vannak, akik nagyon is túlzásba viszik a mobilozást, hiszen nem csupán az unalmas szabad perceikben nézegetik okostelefonjuk képernyőjét, de egy baráti összejövetel, egy családi vacsora során is. Talán Te is túlzásba viszed a pötyögést? Hogyan küzdhetsz a jelenség ellen? Fogadj el tőlünk néhány tanácsot, aprócska trükköt!

  1. Jelentések? Csak emberektől, semmi a gépektől!

Válogasd meg a jelentéseket és légy szigorú! Ne hagyd, hogy az egyes alkalmazások automatikusan küldött üzenetei zavarjanak a nap során. Sok app csak arra emlékeztet, hogy használd. Ha szükséged lesz rá, megnyitod, de semmi szükség arra, hogy amikor a gépnek kedve szottyan üzenni, te ugorj! Csak az emberektől (és nem gépektől) származó üzeneteket és jelentéseket engedélyezd!

  1. Tegyél csak rendszeralkalmazásokat a kezdő képernyődre!

Kicsit bugyuta trükknek tűnhet, de nagyon is hasznos. Amikor feloldod a telefonodat, a kezdőlapot látod, és ha csak az időt is akartad megnézni, már azon kapod magad, hogy az Instagramot és a Facebookot böngészed. Nehezítsd meg a dolgod, és nem is tudod, mennyit fog segíteni, ha a kezdő képernyődön csak a naptár, a jegyzetek és a számológép ikonját látod.

  1. Ne az ágyad mellett töltsd a telefonodat!

Bölcs tanács, amelynek megfogadásával nem csak az egészségben, de az életminőségben is javulást tapasztalhatunk. Számos kutatás megerősítette, hogy a mobiltelefonok és tabletek kijelzőjének fürkészése hatására nehezebben alszunk el. A következmény azonnali: rosszabb alvásminőség, kevesebb pihenésre fordított idő és a folyamatos elérhetőség érzése. Ha éjszakára az étkezőben hagyod a telefonodat, bizony nagy változást tapasztalhatsz. Próbáld ki!

  1. Állítsd a képernyődet monokrómra!

Ez már egy kicsit radikálisabb megoldás, de érdekes indok áll a hátterében. A színek egyfajta jutalomként szolgálnak agyunknak és a függőség hátterében az is áll, hogy minél előbb szeretnénk újra és újra színes képeket látni a képernyőn. Ha a képernyőt monokrómra állítod, a vizuális élmény kisebb lesz, így hát nem fogsz mindig a telefonodon lógni.

Comments

Rólunk Katona-Kis András