Legjobb 3 fémházas laptop 2023

A fémházas laptopok általában a prémium és üzleti kategóriában érhetők el, strapabíró és elegáns kivitelüknek köszönhetően közkedveltek az üzleti szegmensben.

1. ASUS Zenbook 15 OLED UM535

A legolcsóbb fémházas üzleti laptopokat tartalmazza a Zenbook sorozat.

Kijelző: 15” FHD OLED
Memória: 16 GB LPDDR4X
Tárhely: 512 GB M.2 SSD
Súly: 2 kg
Garancia: 3 év

Az ASUS Zenbook és ASUS Vivobook sorozat tagjai mind tökéletes választást jelenthetnek, ha kicsi, prémium, fémházas notebookot szeretnénk vásárolni. Az ASUS Zenbook Pro 15 OLED UM535 egy különösen szép darab és árban is baráti. Különböző felszereltséggel kapható, az UM535 viszont AMD Ryzen 5-5600H 6 magos 3,3GHz processzorral, 16M cache-el és maximálisan 4,2GHz órajellel rendelkezik. 16 GB memóriával, 512 GB M.2 SSD-vel szerelték fel. A kijelzője minimális kávákkal operál, 15” méretű fényes OLED. Grafikus vezérlőként pedig egy AMD Radeon Graphics van integrálva. Megjelenése elegáns, ez a fenyőszürke szín azonnal magára vonja a tekintetet. A touchpad-ba épített numerikus billentyűzet pedig egész futurisztikusra és egyben roppant praktikusra sikeredett. A MIL-STD 810G katonai szabványnak is megfelel, így igazán strapabíró, ütésálló üzleti laptopot kapunk, ami mégis meglepően könnyű maradt súly tekintetében.

2. Apple MacBook Air 13.3 2020

A MacBook megkerülhetetlen, ha fémházas notebookot szeretnél és Apple fan vagy!

Kijelző: 13,3” IPS LCD Retine True Tone
Memória: 8 GB LPDDR4X
Tárhely: 256 GB PCIE SSD
Súly: 1.29 kg
Garancia: 3 év

Az Apple legkisebb MacBook-ja a Macbook Air 13.3 2020-as kiadása Apple M1 8-magos ARM processzorával 12 MB cache és maximálisan 3,2GHz működési órajelével kiváló darab. 8 GB LPDDR4X memóriával és 256 GB PCIe SSD-vel szerelt. Grafikus vezérlője az Apple-designed 7-magos GPU. Kijelzője WQXGA (2560×1600) IPS LCD Retine True Tone kijelző 400 nit fényerővel. Igazán jó választásnak tűnhet, hanem vagyunk Windows függők.

3. Dell Inspiron 15 Plus 7510

Vékony, elegáns, nagy. Azonnal bele lehet szeretni.

Kijelző: 15.6” FHD WVA LCD
Memória: 8 GB DDR4 3200 MHz
Tárhely: 512 GB M.2 SSD
Súly: 1.80 kg
Garancia: 3 év

A Dell Inspiron sorozat minden egyes tagja megbízható, elegáns külső mögé rejtett kis csoda. A Dell Inspiron 15 Plus 7510 strapabíró fém külsővel, prémium megjelenéssel. Az üzleti életben tökéletes társ. Kijelzője 15.6” FullHD LCD, amit roppant keskeny InfinityEdge kávák határolnak. 11. generációs Intel Core i5-11400H processzorral, 8 GB gyors memóriája és 256 GB M.2 SSD tárhelye már elég az üzleti életvitelhez, ráadásul kicsit komolyabb munkákra is kiváló lehet köszönhetően az NVIDIA GeForce RTX 3050 GPU-nak. Ellenáll a durvább külső hatásoknak. 3 év teljeskörű garanciával rendelkezik!

Fémházas laptop árak

A fémházas laptopok árai picivel magasabbak lehetnek műanyag borítású társaiknál, hiszen nemcsak eleganciát sugároznak, de a strapabíróságuk és hőelvezető képességük is kiváló. Ezeket figyelembe véve pedig megérik azt a plusz pénzt, hiszen nemcsak parasztvakításról hanem tényleges, pozitív tulajdonságokról beszélhetünk.

Kinek érdemes ütésálló laptopot vásárolnia?

Lehetne azzal kezdeni, hogy ütésálló laptopot azoknak érdemes vennie, akik olyan körülmények között használják, ahol könnyen sérülhet pl. építőipar. De ez egyáltalán nincs csak erre a szegmensre kiélezve. Ütésálló laptopot mindenkinek ajánljuk, hiszen sérülés bármikor érheti ezt az értékes eszközt. Márpedig miért ne kellene nekünk is egy kis extra védelem? Arról nem is beszélve, hogy a komolyabb üzleti notebookok már fémházasak, a fizikai ellenállóképességük kiemelkedő és a szélsőséges környezeti hatásokra, mint a pára vagy magas és alacsony hőmérsékletek is jól reagálnak.

Mitől strapabíró egy notebook?

A strapabíróság általában a fém anyaghasználatban rejlik, de ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy a rázkódások, leejtések, ütődések is mind olyan tényező, melyek ellen nagyobb védelemmel rendelkeznek. Továbbá jobban bírják a magasabb és alacsonyabb hőmérsékleteken való működést, ahogyan a magas páratartalommal is jobban megbirkóznak. Az ASUS például rengeteg fém notebookját a MIL-STD 810G katonai szabványnak megfelelteti, így ez garancia a strapabíró és ütésálló kivitelre.

Dell fémházas laptopok

A Dell üzleti utlrabook választéka között is találhatunk fémházas kivitelt, amely minden igényt kielégít, legyen az strapabírás, sebesség vagy éppen elegáns megjelenés. Érdemes ezeket a sorozatokat megnézni:

HP fémházas laptopok

A HP is szereti az üzleti szegmensbe zárt notebook sorozatait fémházba zárni a prémium megjelenés miatt, amit kiváló hatékonyság és elegancia jellemez. Ezek a sorozatok megérnek pár pillantást:

ASUS fémházas laptopok

Az ASUS az igazi nagyágyú, ha fémházas notebookról van szó. Nemcsak az üzleti, hanem az általános felhasználásra szánt notebookjai közül is van néhány, ami fémborítást kapott, a professzionális munkára szánt Pro Art sorozatról és a TUF Gaming játékosoknak szánt készülékeiről nem is beszélve. Íme, az ASUS fémházas sorozatai:

Acer fémházas laptopok

Az Acer palettájában is található fémházas kivitel, ami igényes megjelenést és kiváló sebességet biztosít a tulajdonosának.

Lenovo fémházas laptopok

A Lenovo megbízható notebookjairól híres. Strapabírásban ők is erősek, de a fémházas sorozataik az igazán igényes és ütésálló darabok. Néhány akció esetén pedig nagyon kedvező áron beszerezhetők ezek a masinák. Íme, néhány sorozat, ami fémházas modellel is rendelkezik:

Fémházas laptopok ára

A fémházas laptopok ára változó, természetesen függ a belepakolt hardvertől, a márkától és mindattól a tudástól, anyaghasználattól, amit a tervezők megálmodtak. A legolcsóbb ilyen notebook már 250.000 Ft-tól elérhető, de határ itt is a csillagos ég, hiszen egy professzionális fémházas notebook akár az 1 millió forint fölé is felkúszhat.

Üzleti notebook akciók

Rengeteg üzleti notebook akció található rendszeresen a notebook.hu webáruházában, ezért érdemes átnézni a legjobb ajánlatokat. De érdemes figyelni a 0%-os THM akciókat is, amikor 10 vagy 20 havi részletre vihető el egy-egy fémházas notebook mindenféle többletköltség nélkül.

Fémházas notebook tesztek

A notebook.hu blogjában és a Youtube csatornán már több üzleti és/vagy professzionális notebook tesztje is megtekinthető, így ezeket bátran ajánlom:

Ütésálló laptopok részletre

A fémházas, ütésálló laptopokat is megvásárolhatod részletre a notebook.hu webáruházában akár 10 vagy 20 havi 0% THM-el, de 36 hónapos OTP hitelre is. Nézz szét a webáruházban, válaszd ki, amit szeretnél és vásárold meg részletre, hogy ne egyszerre terheld meg a pénztárcád egy nagyobb összeggel, hanem havi részletekre bontva.

Milyen laptopot vegyek?

Az addig rendben van, hogy ha fémházas laptop a cél, azt szeretnél vásárolni, na, de milyen tudása legyen? Nem tudod milyen típust vásárolj? Erre készítettünk egy cikket, ahol felmérheted és behatárolhatod igényeid szerint mi való neked. Olvasd el, hogy megtudd milyen laptopot vegyél magadnak.

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.
Ugrás az oldal tetejére