Legjobb 3 tablet munkára [2023] – Megmutatjuk, mivel dolgozz!

3 legjobb tablet munkára

SAMSUNG GALAXY TAB S8 PLUS WI-FI 8GB+128GB

Az előző évi szériának hatalmas sikere volt, így továbbra is jó vételnek számít, így a Samsung Galaxy Tab S8 Plus még mindig egy erős, megbízható tablet, ráadásul egész jó áron elérhető. Munkára kiváló, mérete pedig 12,4″, ami igazán kényelmes dolgozni és multimédia fogyasztásra, böngészésre egyaránt. Processzora Qualcomm® Snapdragon™ SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 Octa-core (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510), míg a mellé társított GPU egy Adreno 730. Memóriából 8GB-ot kapott, a belső tárhelye pedig 128GB. A 12,4″ WQXGA (2560×1600) fényes Super AMOLED HDR10+, így igazán jók a színei. 12MP dupla előlapi kamerái (széles és ultraszéles látószögű) vannak a videóhíváshoz, szelfihez. A hátlapon 13MP ultraszéles látószögű és 6MP széles látószögű kamerák vannak LED vakuval. Akkuja 10090 mAh, így elég sokáig bírja egy töltéssel.

APPLE IPAD PRO 11″ (2022) CELLULAR 256GB

Az Apple IPAD Pro 11″ munkára szintén kiváló választás azoknak, akik ragaszkodnak az iOS ökoszisztémához, mert már rendelkeznek MacBookkal, iPhone-al stb. Ebben a tabletben az Apple M2 8-magos chipje van. 10-magos GPU-valés 16-magos Neural Engine-el. 8GB memória és 256GB belső tárhely áll a felhasználók rendelkezésére. Kijelzője 11″ 2388×1668 fényes Multi-Touch IPS Liquid Retina. 12 MP TrueDepth előlapi kamera és hátlapján 12MP széles látószögű és 10 MP ultraszéles látószögű kamerák vannak. Akkuja 28,65 wattórás. Kiváló mindenféle munkára, de grafikusoknak főként lehet ajánlani, hiszen nagyon jó grafikus szoftverek érhetők el.

SAMSUNG GALAXY TAB S9 ULTRA 5G 12/512GB

A legújabb Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 5G az egyik legütősebb androidos tablet a piacon. Qualcomm® Snapdragon™ SM8550 Snapdragon 8 Gen 2 Octa-core (1×3.2 GHz Cortex-X3 & 2×2.8 GHz Cortex-A715 & 2×2.8 GHz Cortex-A710 & 3×2.0 GHz Cortex-A510) processzora és Adreno 740 GPU-ja igazán ütősnek számít, nincs, ami megfektesse. Ráadásul, a 12GB memória szintén nagy fegyvertény. Tárhelyből pedig 512GB belső memória szolgáltatja a helyet fájljainknak, valamint microSD-vel bővíthető. Kijelzője hatalmas, hiszen 14,6″ QWHD (2960×1848) Dynamic AMOLED 2X, amely gyönyörű képeket biztosít számunka filmnézésnél, grafikai munkánál, szinte minden területen. Szelfikamerái 12MP/12MP, míg a hátlapi 13MP/8MP. Mindkét esetben széles/ultraszéles látószögről beszélünk. Akkuja 11200 mAh.

Olcsó tablet munkára

Az egyik legolcsóbb tablet széria a Samsung Galaxy TAB A7 sorozat. Ezek a tabletek kisebbek, kevésbé erősek, de még mindig rettentő hasznosak lehetnek egyszerűbb munkák esetén, ahol nincs szükség rengeteg memóriára, nagy kijelzőre és a legütősebb processzor+gpu párosra. Netezésre, filmezésre és egyszerűbb munkákra kiválóak és csak ajánlani tudjuk, ha nem szeretnénk egy vagyont kifizetni a tabletre.

Tablet a gyereknek

Gyerekeknek kisebb, olcsó tabletet javaslunk, mint például a Lenovo Tab M sorozat, egyik legkisebb, a Lenovo Tab M8 tagját. Nem kerül sokba, méretéből fakadóan gyerekek is könnyedén kézbeveszik, és ettől függetlenül még mindig egy jól használható, teljesértékű masina. Akár tanulás mellé is jó lehet, ami lássuk be a gyerekek munkája.

Tablet használata tollal

A komolyabb tabletek támogatják a speciális tollak használatát, mint például a Samsung Galaxy Tabok S szériái az S8-tól felfelé már az S-Pen támogatását élvezik. Az iPad Pro-hoz is kapható speciális toll, mellyel még egy szintet lép előre a tablet használat, arról nem is beszélve, ha van grafikus vénánk, és rajzolni is szeretnénk.

Tablet akciók

A notebook.hu webáruháza folyamatosan tele van akciós termékekkel, és ennek megfelelően a tabletek között is rendszeres az akciós termékek palettája. Ezért is érdemes időnként szétnézni, mert lehet épp egy olyan tabletet találunk akcióban, amely megfelel az igényeinknek. Az akciók esetén akár 10-30% kedvezményre is felfigyelhetünk, melyek igencsak kedvező árnak számítanak.

Tablet hitelre

Az erősebb tabletek bizony egy komoly laptop vagy telefon árával vetekszenek, így nem biztos, hogy szívesen kiadunk egy ekkora összeget egyben erre a hardverre. Ilyen esetben ott az áruhitel, és akár éveken keresztül is fizethetjük alacsony törlesztőrészletekkel. Viszont rengeteg esetben előfordul 0% THM is, amikor a tablet teljes árát kell kifizetnünk 10 vagy 20 havi részletben, egy fillérrel sem többet vagy kevesebbet. Ezért érdemes erre is figyelni, hiszen simán lehet, hogy egy 300.000 Ft-os tabletet 10×30.000 vagy 20×15.000 Ft-ért vásároljunk meg, amely kevésbé megterhelő a pénztárcánknak.

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.