Legjobb telefonok [2022] – Segítünk választani!

3 legjobb telefon

Összeszedtük a 2022-ben megvásárolható legjobb telefonokat a piacon.

  1. Samsung Galaxy S22 Ultra
  2. Apple iPhone 13 Pro Max
  3. Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Samsung Galaxy S22 Ultra

A Samsung S szériájának tagjai közül a legújabb, S22 sorozat legütősebb tagja, a Samsung Galaxy S22 Ultra került a lista élére. Végre egybe lett gyúrva a Note szériával, így nem lesz több Note a piacon, cserébe az Ultra pont úgy néz ki szemből, mint a tavalyelőtti Note 20 Ultra és tollat is rejt magában. Processzora Exynos 2200, nyolc magos, a GPU pedig egy Xclipse 920. Memóriából 12 GB-ot kapott, belső tárhelye pedig 512 GB. Kijelzője 6,8″ (3080 x 1440) matt Multi-Touch Dynamic AMOLED 2X HDR10+ képernyő, amit Gorilla Glass Victus+ véd. 40 MP előlapi kamerája hihetetlen képeket készít, ahogyan a hátlapi 108 MP széles látószögű kamerája is. Mellette van továbbá két 10 MP telefotó-kamera: az egyik 10x, a másik 3x optikai zoommal, valamint egy 12 MP ultraszéles látószögű kamera és LED vaku. 5G képes, Wi-Fi 6 és BT 5.2, NFC tartozik a felszereltségi listájához. 5000mAh beépített akkumulátora egy bő napot nevetve kibír.

Apple iPhone 13 Pro Max

Az iOS szerelmesei számára az álom telefon nem más, mint az iPhone 13 sorozat legextrább variánsa, az Apple iPhone 13 Pro Max. Habár külsőre nemigazán változott, belső szempontjából sokkal erősebb lett, mint a korábbi modellek. Processzora az Apple A15 Bionic 6-magos és 5-magos GPU-ja. 6 MB memóriája és 512 GB belső tárhelye van. Kijelzője 6,7″ (2778×1284) Super Retina XDR-kijelző ProMotion technológiával. Az előlapon 12 MP TrueDepth kamera, a hátlapon 12 megapixeles Pro kamerarendszer: széles látószögű, ultraszéles látószögű és telefotó-kamerák helyezkednek el a hátlapon. Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 és NFC. Akkumulátora 3125mAh.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

A Samsung hajlítható kijelzős telefonjainak harmadik generációjából, a Galaxy Z sorozatból választottunk nem mást, mint a Samsung Galaxy Z Fold3 5G telefont. A Samsung az egyetlen a piacon, akinek ennyi hajlítható kijelzős készüléke született már, így mindenképp úttörőnek számít a technológia területén. Elég különleges, hogy összecsukva telefon, szétnyitva pedig közel tablet méretű kijelzőt használhatunk. A belbecsre sem lehet panasz, hiszen minden csúcskategóriás benne. Processzora Qualcomm Snapdragon 888 5G Mobile Platform (1×2.84 GHz Kryo 680 & 3×2.42 GHz Kryo 680 & 4×1.80 GHz Kryo 680), míg a GPU egy Adreno™ 660 grafikus vezérlő. Memóriából 12GB van a fedélzeten, 512GB belső tárhellyel. Belső kijelzője 7.6″ 2208 x 1768 fényes Multi-Touch Dinamikus AMOLED 2X, míg a külső egy 6.2″ 2268 x 832 120Hz Super AMOLED kijelző. Előlapi kamerája 10 MP és 4 MP a szétnyitott állapotban látható előlapi kamerája. A hátlapon három darab 12MP-es kamerát találunk, széles-, ultra széles- és telefotó lencsével. Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 és NFC is található benne. Akkumulátora 4400mAh, amivel vígan kibír 1,5-2 napot.

Legjobb Samsung telefonok

Habár a legjobb Samsung telefonok ott vannak a Top 3-ban, ettől még akadnak másik szuper telefonok a kínálatukban, hiszen ezek a szériák nemcsak egy típust tartalmaznak. Korábban írtunk is cikket a Legjobb Samsung telefonokról.

Legjobb Xiaomi telefonok

A Xiaomi jó ár/érték arányú készülékeiről híres. Bár mostanában kicsit csendben vannak, várhatóan valami nagy durranásra készülnek. Addig is itt vannak a legjobb elérhető telefonjaik:

Legjobb csúcskategóriás telefonok

A legjobb csúcskategóriás telefonokat fentebb bővebben kiveséztük, itt azonnal a termék adatlapokra is ugorhatsz.

Legjobb középkategóriás telefonok

A középkategóriába azok a 100-200.000 Ft közé eső telefonok kerültek, amelyeket mindenképp érdemes megfontolni, ha nem szeretnénk a felső kategóriára költeni. Írtunk is korábban a 3 legjobb középkategóriás telefonról.

Olcsó okostelefonok

Olcsó telefonoknak 100.000 Ft alatti készülékek számítanak, ezek közül is van sok, ami nem feltétlenül rossz is. Összeszedtem néhány megbízható márkából a leginkább ajánlottakat.

Legjobb telefonok fotózásra

Fotózásra legjobb készülékek mindig a csúcskategóriásak voltak és azok közül is a Samsung, valamint az Apple készülékei voltak erre alkalmasak. A Xiaomi jól fotóz, de mindenképp csak az előző kettő után említeném ezt a márkát.

5G telefonok

Az 5G már a felső kategóriában alap, de néhány középkategóriás telefon is megkapta ezt a funkciót, nézzünk is párat! Ha olvasnál róluk, a Legjobb 5G telefonok cikkünkre kattints!

Akciós telefonok

Akciós telefonokkal mindig tele van a Notebook.hu webáruháza, érdemes szétnézni, hogy le ne maradj valamelyik kihagyhatatlan ajánlatról. Ha pedig a kiszemelt készülék mégsem lenne épp akciós, amikor vásárolnád, akkor lehetőséged adódik részletre vásárolni. A legjobb akciós telefonokat itt találod.

Telefon részletre

A részletfizetés nagy könnyítés, ha nem szeretnénk egy összegben kifizetni egy drágább készülék árát. Ilyenkor OTP áruhitellel 9,9% THM-mel vagy némely esetben akár 0% THM-mel, 10 vagy 20 havi részletre is megvásárolhatjuk eszközeinket, legyen szó telefonról, tabletről, notebookról vagy akármi másról. A részletfizetési lehetőségekről itt találsz bővebb infót.

Comments

Rólunk Orosz Mihály

A kiváló, 1984-es évjáratomnak köszönhetően a számítógépek, okostelefonok fejlődését korai korszakuktól kezdve figyelhettem egészen napjainkig. Már gyerekként nagy hatással voltak rám a sci-fi filmek és a bennük látható technológiák, melyek nagy része azóta valósággá is vált részben vagy teljes egészében. BASIC programozást 12 évesen a Commodore 64 korszakom óta tanultam, míg egészen 20-as éveim elejéig volt közöm Turbo Pascal, C++, HTML, PHP-hez is, s míg sokan azt állították nagy programozó leszek, én rájöttem, hogy csak addig szerettem programozni amíg nem mondták meg mit programozzak. A tanulmányaim folyamatosan informatika irányában voltak, a főiskola utolsó 1-1,5 évében pedig egy régi nagy álmom teljesült, egy egész számítástechnikai üzletet vezethettem. Én találtam ki milyen árut hozzanak, milyen áron adjuk, komplett konfigurációkat szereltem össze és szervizeltem. A fősuli végével online marketing irányba vitt az élet, ahol a HTML-nek még hasznát vettem. Gyerekkoromtól kezdve a Commodore 64, Schneider Color Personal Computer 664-en át az első Intel Celeron 266MHz-es processzorral megáldott PC-men keresztül volt mindenem, melyek az idő alatt folyton cserélődtek újabbnál újabbra. Ugyanígy az első telefonom 14 évesen kaptam, az egy Nokia 3310 volt, majd jöttek a polifonikus csengőhangos, színesebb kijelzős telefonok, később lett egy HP iPAQ H1940 zseb PC-m, amivel telefonálni nem lehetett, de ha BT-on összekötöttem a mobilommal, ami már tudott netet megosztani, akkor tudtam rajta böngészni, skype telefonálni. Váltig állítottam mindenkinek, hogy higgyenek nekem ez a jövő, nagy színes érintőkijelző, ilyenek lesznek a telefonok, majd rá pár évre megjelent az első iPhone. Kb. azóta haragszom az Apple-re, mert előadták, hogy ilyen még nem volt, holott nekem már évekkel előtte volt zseb PC-m, aminek létezett telefonos verziója is, az egyetlen különbség a felhasználói felület egyszerűsége volt. Az én első komoly okostelefonom a HTC Touch Pro volt, ami szerintem a mai napig igazán menő készülék. Mint a korábbi pocket PC-k ez is Windows Mobile operációs rendszerű volt, de készítettek rá egy felhasználóbarát kezelőfelületet. Utána sok mobilom volt míg el nem jutottam a jelenleg is használt Samsung Galaxy Z Fold2 készülékemhez, amit 2021 óta nyúzok „töretlenül”. Notebookom Microsoft Surface Pro 6, asztali gépem egy i9-es Intel, 16GB RAM, RTX 2070, de főként videóvágásra használom. Játszani PS5-ön szoktan és van hozzá PSVR2 is, ami igazán nagy előrelépést mutatott fel az elődhöz képest, mely bevezetett a virtuális valóság világába.
Ugrás az oldal tetejére