Lenovo Legion Y7000 2019 TESZT | Design & erő

A Lenovo egy elérhető árú, a legtöbb igényt kielégítő, vagány kinézettel rendelkező notebookot alkotott a Lenovo Legion Y7000 2019 képében. Nézzük, mire is képes ez a fenevad!

Külső és csatlakozók

Megfogó külsővel vértezték fel a Lenovo tervezői ezt a gamer notebookot. Azonnal szembetűnő a 15,6 colos, 16:10 képarányú, FullHD felbontással rendelkező kijelzője, valamint annak hátulján egy vörösen izzó logó. A billentyűzet szintén vérvörös színben pompázik, mely háttérvilágítás fényereje 3 fokozatban állítható, de akár ki is kapcsolható. Ez a küllem megadja azt a vad, igazi gamer hangulatot, amivel kifejezhetjük egyéniségünket. Az egész gép masszív, mégis kompakt összképpel rendelkezik a tervezők kreativitásának hála.

Amíg a bal oldalon egy 3.1-es USB-A csatlakozó foglal helyet, valamint a mikrofonos füles jack csatlakozója, addig a jobb oldalon is csupán egy ugyanolyan USB foglalatot találunk. Ezzel a minimalizmussal egy letisztult képet kapunk a készülékről, aminek a kijelzője akár 180 fokban hátrahajtható, teljesen vízszintbe állítva a billentyűzettel.

A többi csatlakozó a gép hátulján található, ezzel maximális kényelmet biztosítva azoknak, akik otthon fix helyen szeretnék használni azt, készen állva arra, hogy akármikor magukkal vihessék. Itt található USB Type-C, még egy USB 3.1, mint az oldalain, Mini DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 és a gyors, lag-mentes online játékokhoz elengedhetetlen RJ45-ös UTP kábel csatlakozója a vezetékes internethez. Természetesen árammal is innen etethetjük, és kapunk egy Kensington zárat is, hogy biztonságban tudhassuk kedvenc gamer notebookunkat, akárhol is tartózkodunk vele.

Hátul felfedezhetjük a gondosan kiépített szellőzési rendszer egy részét, melyet teljes egészében akkor tekinthetünk meg, ha a notebook aljára is vetünk egy pillantást. A talapzat legalább felét szintén a tökéletes szellőzéshez alakították ki. Az itt látható rács alatt egy komoly dual ventillátoros rendszer dolgozik, ami a CPU és GPU egyidejű hűtésére szolgál, és igyekszik a billentyűzetet is hűsen tartani. A notebook alsó részének első és hátsó részénél kicsit megemelték, hogy sík felületre helyezve tökéletesen tudja áramoltatni a levegőt.

A notebook mérete 360 x 267 x 256 milliméter, és súlyra sem vészes, hiszen ahhoz képest, amire képes, csak 2,3 kilót nyom a mérlegen vagy éppen a hátizsákunkban.

Hardware

A Lenovo megalkotott egy hordozásra alkalmas, asztali PC kaliberű gépet, mely alkalmas az AAA játékok futtatására. A Lenovo Legion Y7000 több konfigurációban is létezik. Akár i5 és i7 processzorral is megvásárolható, ami nálam járt, abban a 9. generációs i5-9300H processzor foglalt helyet, és meg voltam vele elégedve, hiszen 8MB cache-sel operál, és akár 4,10 GHz-et is képes kisajtolni magából.

Egy nVidia GeForce GTX 1660 Ti videókártya lakozik ebben a szörnyetegben, tapasztalataim szerint teszi a dolgát, ahogy az elvárható az 1770 MHz-es órajeltől és a 6GB GDDR6 memóriától, ami 12 Gbps sebességre képes. Sőt, az előző generációkhoz viszonyítva a dedikált hardveres kódolás 15%-kal hatékonyabb sebességet biztosít Youtube vagy Twitch stream esetén.

A 8GB GDDR4 2666MHz memória elegendő a legtöbb játék futtatásához, míg a 256 GB M.2 PCIe SSD villámgyors töltési sebességeket biztosít az operációs rendszer és a játékok részére egyaránt.

A kijelző szerencsére matt, így nem kell félni a becsillanásoktól, tükröződésektől. IPS lévén nagyon jó a betekintési szöge, 15,6” mérete mellett FullHD felbontást biztosít. 300 nit fényerővel bír, ami pedig a lényeg, hogy extrém 144Hz képfrissítésre képes, így olyan folyamatos játékélményben lehet részünk, amilyenre mindig is vágytunk.

Nézd meg a Lenovo Legion Y7000 2019 tesztvideóját Dáviddal!

Vezetéknélküli kapcsolathoz AC-s WiFi és Bluetooth 4.2 érhető el.

A beépített HD webkamerával nyugodtan tudunk Skype-olni, vagy akár streameléshez is használhatjuk, bár ahhoz elkelhet egy komolyabb külső kamera.

HARMAN hangszórók vannak beépítve, amikkel Dolby Atmost ígér a gyártó. Persze ez szép és jó, de egy igazi gamer úgyis előkapja kedvenc fejhallgatóját, ha komoly csatába veti magát.

Az 57Wh teljesítményű akkumulátort egy 170W-os, közepes méretű, de nem túl nehéz tápegységgel tudjuk feltölteni. Általános felhasználásra elég sokáig bírja szuflával, de a játékok bizony gyorsan merítik az akksikat, így hosszabb játszadozásokba nem árt áramforrás közelében kezdeni, elvégre ez egy gamer laptop.

Sebességtesztek, tapasztalatok

A nagyobb erőforrás igényű játékoknál kellően megizzad a gép, a hűtőrendszer is dolgozik rendesen, hiszen melegszik a vas, de elviselhetetlen forróságot szerencsére nem produkált.

Az Apex legend legmagasabb grafikán simán futott 68-140 FPS között, ami bőven a játszható szintet hozza, és a 144Hz-es kijelzőn meglepően élvezetes, fluid hatást produkált.

A League of Legends meg sem kottyant neki, 170-200FPS között szaladgált.

A Shadow of Tomb Raider egészen jól ment a legmagasabb grafikai beállítások mellett, néha mégis akadozni kezdett. Közepes beállításokra váltva ugyanazt tapasztaltam bizonyos helyeken, de nem találtam rá épkézláb magyarázatot, simán lehet, hogy egy újabb GPU driverfrissítés orvosolja majd.

Összefoglalás

Roppant mód jól összerakott, vagány notebookot alkotott a Lenovo, amikor megálmodta a Legion Y7000-et. Jó hűtéssel, megfelelő gamer hardverrel vértezte fel, a magas képfrissítéssel rendelkező matt kijelző méretben és teljesítményben is bőven az elvárható felett van. Összességében kellemes csalódást okozott az egész gépezet, örülök, hogy kipróbálhattam, és ezek után nyugodt szívvel ajánlom, ha épp gamer notebookot szeretnétek vásárolni megfizethető áron.

Szerezz be Te is egy Lenovo Legion Y7000 2019 gamer notebookot!

Comments

Rólunk Katona-Kis András