Korábban már láthattatok tesztet a Samsung Galaxy A71-ről és nem olyan rég az A51-ről is. Ma pedig a testvérhármas legkisebb tagját, a Samsung Galaxy A41-et fogom nektek bemutatni.
Doboz tartalma, külső
Ugyanolyan fehér dobozban érkezett a készülék, mint a nagyobb testvérei, elején a telefon színes fotójával, melyet leemelve azonnal a készülék tárul szemünk elé, míg a leemelt tetőben található dobozka tartalmazza a papírokat és a SIM tűt. A telefont kiemelve a 15W-os gyorstöltőt, Type-C töltő kábelt és egy 3,5” jack fülest találunk.
Vékony, elegáns kivitelének köszönhetően szinte a kezünkbe simul, nem vág, nincsenek durva élei, mindenhol kerekded kialakítást kaptunk. Rendesen össze van rakva, arra mérget vehetünk. Három színben kerül forgalomba, melyek a fekete, a szürke és a kék színek. A mérete 149,9 x 69,8 x 7,9 milliméter és csupán 152 grammot nyom.
A 20:9 képarányú, 6,1” 1080×2400 pixel felbontású Super AMOLED kijelzőt nem Gorilla Glass védi, hanem egy ismeretlen strapabíró üveg. Gyárilag felhelyezett kijelzővédő fóliát sem kapunk hozzá, amit érdemes mihamarabb pótolni, amire én üvegfóliát javaslok leginkább. Az előlapi kamera kameracseppben helyezkedik el. A hátulja Glasstic (a glass + plastic szavakból áll össze), tehát üveg hatású műanyag. Kifejezetten jól néz ki, még az ujjlenyomatokat is ugyanolyan jól gyűjti, mint az üveg.
Nézd meg tesztvideónkat is a Galaxy A41-ről!
Hardver, szoftver
A 8 magos Mediatek Helio P65 (MT6768) processzor megfelelően teljesít (2 x Coretex-A75 mag 2,0GHz-en és 6 x Cortex-A55 mag 1,7GHz-en). Mali G-52 GPU, 4GB rendszermemóriával és 64GB tárhellyel szerelték fel.
A 3500 mAh-s akksi 15 W-os gyorstöltéssel, kb. 5 óra kijelzőidőt biztosít. Sajnos vezetéknélküli töltésre lehetőség nincs.
Android 10 és OneUI 2.0 használata mellett 2020. április 1-i a legutolsó biztonsági frissítés. Van természetesen éjszakai mód, Edge panel a gyors alkalmazás elérésekhez vagy egyéb funkciókhoz, többablakos mód és gesztusvezérlésre is válthatunk.
Értesítő LED itt sincs, van viszont Always on display, amivel tökéletesen kiváltható ez a funkció.
Kamerarendszer
A szelfi kamera 25 megapixeles (f/2,2). A hátlapi főkamera 48 megapixeles (f/2.0 rekeszértékkel), 12 megapixeles képeket rögzít a quad-Bayer technológiának köszönhetően, van egy 8 megapixeles ultra széles (123 fokban látó, f2/2 rekeszértékű) szenzor, valamint egy másik 5 megapixeles makró kamera. A vonalélesség nem mindenhol tökéletes, sötétben fotózást pedig hanyagoljuk vele. Ettől függetlenül általános, nappali fotózáshoz bőven megfelelő ebben a kategóriában.
Videórögzítésre FHD @ 30FPS-el van lehetőség. Videózás közben a szenzorok között sajnos nem lehet váltani. A kamera szoftvere egyszerű és logikus, sok lehetőséget és plusz funkciókat rejt magában, mint pl. AR emoji, Bixby vision.
Adatkommunikáció, szenzorok
Alapjában véve minden van, amire szükségünk lehet. NFC, WiFI ac, ANT+ támogatás, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS, BeiDou és Galileo. Fény és virtuális közelség érzékelő, gyorsulásmérő, tájoló, giroszenzor, hangszenzor, mágneses érzékelő. Biztonság terén kijelzőbe integrált ujjlenyomat-olvasó és kevésbé biztonságos 2D arcfelismerés.
Teszt eredmények
- AnTuTu v8.0 – 152.852 pont
- 3D Mark – Sling Shot Extreme – OpenGL ES 3.1-ben 1167 pont
- 3D Mark – Sling Shot Extreme – Vulkan 1164 pont
- GeekBench 5 – Single-Core 330, Multi-Core 1179 pont
Összegzés
A telefon kellemes megjelenésű, átlagos használat közben sebességre nincs panasz, a legtöbb alap funkciót kielégítően látja el. Lényegében mindent tud, amire egy átlag felhasználónak szüksége lehet a nap folyamán. Habár kamerákban láttunk már jobbat, az előd A40-hez képest mégis hatalmas előrelépést jelent.
Júniusban akár 0%THM-re a tiéd lehet egy Samsung Galaxy A41 mobiltelefon, hitel részletekért katt ide!